Charles Manson Öldü

0
16

Dünyanın en çok tanınan seri katillerinden Charles Manson, 83 yaşında öldü. Yetkililer, doğal sebeplerden öldüğünü duyurdu. 20’nci yüzyılın en sadist seri katili olarak bilinen Manson, işlediği ve azmettirdiği bir dizi cinayetten dolayı 48 yıldır hapisteydi.
‘Manson ailesi’ adlı bir tür tarikatın lideri olan Manson ve takipçileri 1969 yılında yedi kişiyi öldürmüştü.

'Manson ailesi' adlı bir tür tarikatın lideri olan Manson ve takipçileri  1969 yılında yedi kişiyi öldürmüştü.

Seri katilin kurbanlarından biri, ünlü yönetmen Roman Polanski’nin hamile eşi Sharon Tate’di.

Seri katilin kurbanlarından biri, ünlü yönetmen Roman Polanski'nin hamile eşi Sharon Tate'di.

Tate, 9 Ağustos 1969’da Los Angeles’da Manson’ın takipçileri tarafından 16 bıçak darbesi ile öldürüldüğünde 8 buçuk aylık hamileydi.

1971’de 7 cinayetten idama mahkum edilen Manson’ın cezası daha sonra California eyaletinde bu cezanın geçici olarak yasaklanmasının ardından ömür boyu hapse çevrilmişti.

1971'de 7 cinayetten idama mahkum edilen Manson'ın cezası daha sonra California eyaletinde bu cezanın geçici olarak yasaklanmasının ardından ömür boyu hapse çevrilmişti.

Manson’ın hayatı kitaplara, filmlere, dizilere ve şarkılara konu oldu.

Cezaevindeyken 26 yaşındaki bir hayranından evlenme teklifi almıştı. Afton Elaine Burton ile nişanlanmayı kabul eden Manson, yasal izin çıkmasına rağmen son anda evlenmekten vazgeçti..

Cezaevindeyken 26 yaşındaki bir hayranından evlenme teklifi almıştı. Afton Elaine Burton ile nişanlanmayı kabul eden Manson, yasal izin çıkmasına rağmen son anda evlenmekten vazgeçti...

Şartlı tahliye talebi defalarca reddedilen Manson’ın benzer bir başvuru yapması 2027’ye yasaklanmıştı.

Manson’ı parmaklıklar ardına gönderen isimlerden Vincent Bugliosi, onun için “İsmi kötülüğün metaforu haline geldi” demişti.

Manson'ı parmaklıklar ardına gönderen isimlerden Vincent Bugliosi, onun için "İsmi kötülüğün metaforu haline geldi" demişti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here